Sukcesy uczniów Szkół w Szonowicach i w Gamowie

PTO w Gamowie to stowarzyszenie prowadzące w Gminie Rudnik placówki oświatowe w Szonowicach i Gamowie. W szkołach są uczniowie osiągające wysokie wyniki w nauce, konkursach i olimpiadach.

Wśród nich z pewnością należy docenić: Szymona Musioła – ucznia klasy I G w Szonowicach, pasjonata rolnictwa i filmowania, który zajął pierwsze miejsca w konkursach ogólnopolskich:
Ogólnopolski Konkurs Filmowy
„Blokowisko to nie wszystko”,
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Wymarzony traktor”,
Powiatowy Konkurs „Mój wymarzony zawód”
Magdalenę Morawiec- uczennicę klasy I G, laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu „Galileo”, oraz wyróżnioną w Ogólnopolskich Konkursach
Matematycznych „Pingwin” i „Pionier”
Dawid Kremzer – uczeń kl IIG został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Galileo”
Julia Rzytki, Agnieszka Wilczek i Paweł Stępiński – uczniowie kl IIG zostali wyróżnieni w dwóch konkursach ogólnopolskich „Galileo” z języka angielskiego i z matematyki.
Martina Herud – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Galileo” oraz II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL.
Wiktoria Holeczek i Małgorzata Jegliczka są laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu „Galileo” i zostały wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Galileo”
Nadmienić należy, że konkursy Galileo, Pingwin, Pionier, DACHL są konkursami Kuratoryjnymi wymienionymi przez MEN w załączniku 4 OP-OR.110.2.12.2017 z dnia 28 lutego 2017.
W Publicznej Szkole Podstawowej w Gamowie Finalistką Olimpiady z języka Niemieckiego została Oliwia Pendziałek
Uczniowie szkół PTO odnoszą również sukcesy na polu sportowym, które docenione zostały w nagrodach Rady Gminy.

Danuta Cymerman – dyrektor szkół w Szonowicach i Gamowie