Błogosławieństwo pojazdów i kierowców

W przyszłą niedzielę 23 lipca o godzinie 15.00 błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Po Nieszporach, na placu przed kościołem Ks. Proboszcz pobłogosławi kierowców i ich samochody. Okazją ku temu jest dzień św. Krzysztofa. Św. Krzysztof (od łac. Christo ferro – niosący Chrystusa) według starej chrześcijańskiej legendy był rzymskim żołnierzem, został ochrzczony przez pustelnika i za jego radą osiadł nad rzeką, służąc pomocą podróżnym – przenosił ich przez rzekę. Pewnego razu przyszedł do niego mały chłopiec i poprosił o przeniesienie na drugi brzeg. Krzysztof, silny mężczyzna, z ledwością uniósł i przeniósł chłopca. Zapytawszy o tajemnicę takiego ciężaru w odpowiedzi usłyszał, że razem z tym chłopcem niósł cały świat. Krzysztof szybko zorientował się, że to dzieciątko Jezus było w jego ramionach.