W sąsiednich Łubowicach żegnaliśmy wieloletniego proboszcza Henryka Rzega

22 sierpnia 2017 był dla parafii Łubowice wielkim świętem, niestety smutnym. Parafianie licznie przybyli na mszę o godzinie 17.30 , aby swoją obecnością podziękować odchodzącemu na emeryturę Księdzu Proboszczowi Henrykowi Rzega za 32 lata jego posługi w parafii. Wszystko w pięknej oprawie muzycznej i w otoczeniu kwiatów, które Ksiądz Proboszcz tak kocha.

Wyrazem uznania dla pracy Księdza Proboszcza była nie tylko obecność wiernych, ale również zaproszonych Księży, sióstr zakonnych, delegacji, przedstawicieli samorządu, szkół. Z pożegnalnych przemówień wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza Proboszcza i jego duszpasterskiej posługi. Były to słowa pełne smutku, ale i wielkiej wdzięczności za to, że parafia mogła doświadczać przez 32 lata łask płynących z daru pięknego kapłaństwa. Kiedy patrzymy wstecz na te wszystkie lata posługi wśród wiernych, dostrzegamy jak wielką wartość mają słowa: „Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie”. Ślady Jego pracy dostrzegamy wokół. Wystarczy chwila zadumy, by je ujrzeć. Gdy zapada wieczór, mrok rozjaśnia blask podświetlonego kościoła, a płynący w dal dźwięk dzwonów przyzywa do kościoła, do którego drogę wskazują Groty i Pomnik Zgody. To owoce Jego pracy. Kiedy zagubieni zmierzają ku świątyni, by szukać pomocy, padają na kolana przed ołtarzem Serca Pana Jezusa z obrazem św. Józefa, modlą się przy Piecie lub przy obrazie Jezusa Miłosiernego, którym poświęcał wiele starań. Kiedy strapieni szukają pocieszenia, powierzają swe troski Maryi w ołtarzu bocznym, który otoczył wielką troską.

Bóg zapłać Księże Proboszczu za całe dobro jakie nam wyświadczyłeś.

Szczęść Boże !

(więcej zdjęć na www.lubowice.pl) oraz na stronie internetowej Gminy Rudnik

Ewa P.