W Łubowickim Centrum Kultury i Spotkań odbyła się premiera sztuki Josepha von Eichendorffa „Marmurowy Posąg”.

24 września w Łubowicach, rodzinnej posiadłości rodu von Eichendorffów odbyła się premiera sztuki Josepha von Eichendorffa pod tytułem „Marmurowy Posąg”. Sztukę napisała i wyreżyserowała pani dr Izabela Pischka, która jest nauczycielem języka niemieckiego, a także prowadzi zajęcia teatralne z młodzieżą. Dodatkowo jest reżyserem. Na scenie wystąpili: Patycja Janta, Wiktoria Ścigała , Adrian Kusmirek, Piotr Hankus, Arkadiusz Gaweł, Waldemar Świerczek, dr Izabela Pischka, prof. Józef Musielok. Przepiękna oprawa spektaklu: dekoracje sceniczne autorstwa Edyty Reichel, podkład muzyczny oraz kunsztowne wykonanie sztuki tak spodobały się publiczności, że artyści otrzymali gromkie brawa, a także owacje na stojąco. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak niecodziennym wydarzeniu kulturalnym.