Wspólne święto DFK całego powiatu raciborskiego

W ubiegłą niedzielę 8 października w Pietrowicach Wielkich spotkali się członkowie mniejszości niemieckiej z całego powiatu. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć nas członków DFK Szonowice. Nasza szefowa Ewa, jak zwykle, zaangażowała się w zabawy z dziećmi i najmłodszymi uczestnikami święta. Z relacji Michaeli wynika, że tegoroczny program spotkania był wyjątkowo bogaty, a sala wypełniona była niemal po brzegi. Z roku na rok uczestników święta przybywa tak jak członków naszego szonowickiego koła DFK. Tym razem organizacyjnie zaprezentowały się Koła DFK Kuźnia Raciborska, Nędza, Stanica oraz Zawada Książęca. Dziękujemy za zaproszenie na wspólne świętowanie. Jak Bóg da widzimy się ponownie za rok. Materiał foto W. Świerczek.