160 rocznica śmierci wielkiego łubowickiego poety Josepha von Eichendorffa

Uroczystości rocznicowe odbyły się w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa, w Kościele Parafialnym w Łubowicach oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach. Tradycyjnie o godzinie 15.00 wszyscy zaproszeni goście spotkali się na uroczystej Msza Świętej, po jej zakończeniu procesją przeszli na stary łubowicki cmentarz. Wśród gości znaleźli się: obecny i były proboszcz parafii Łubowice, ks. Jan Szywalski oraz ks. prof. Worbs z Opola. Władze samorządowe reprezentowali: Wójt Gminy Rudnik Alojzy Pieruszka, Sekretarz Gminy Karina Lassak z małżonkiem oraz Kierownik Referatu Oświaty Jan Deńca. Z zaprzyjaźnionych czeskich Silechowic na uroczystości przybył Starosta wraz z małżonką. Drugi blok uroczystości rozpoczął się wykładem księdza prof. Worbsa z Opola. Kolejno wystąpił chóru Cecylia z Krzanowic pod kierownictwem Kornelii Pawliczek Błońskiej oraz śpiewacy operowi: Izabela Migocz i ks. Libowski prezentując najpiękniejsze partie operetkowe.