Konkurs „100 lat mojego gospodarstwa” – szonowicka praca została wysłana.

Wiele czasu zajęło sołtysowi napisanie tej pracy i zgromadzenie wielu ciekawych fotografii dokumentujących pracę w tradycyjnym gospodarstwie rolnym na przestrzeni ostatnich stu lat. Musieliśmy się cofnąć aż do roku 1917. Nieocenione okazały się wspomnienia Państwa Henryka i Helgi Neblików, długie i ciekawe z nimi pogaduszki na temet sposobu prowadzenia gospodarki przez ojców Pana Henryka: Alfonsa i Gertrudę. Wiele ciekawostek na temat Szonowic zna i w bardzo przystępny sposób przekazała Pani Edyty Rudek. Odgrzebałam gdzieś stare notatki i zapiski z rozmów z śp. Felicytą Kleta, której ojciec  przed wojną był sołtysem we wsi. Ciekawe opowieści przekazała także Pani Zofia Maińczyk z Czerwięcic.  Bardzo dziękuję moim rozmówcom za podzielenie się wiedzą i materiałami. Organizatorem konkursu było Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp.z o.o.z Poznania.

Teraz tylko trzymajcie kciuki.

Rozstrzygnięcie konkursu w lutym 2018r