Pieczenie i ozdabianie świątecznych pierniczków to świetna zabawa!

To już druga edycja projektu realizowanego przez koło DFK Szonowice. Pieczenie i zdobienie tradycyjnych ciasteczek wspaniale integruje lokalne środowisko i uczy nasze najmłodsze pokolenie kontynuowania tradycji świątecznych. Nic nie cieszy tak, jak samodzielnie wykonane i ozdobione ciastka. Wspólne dekorowanie pierniczków, tu zaczyna się najlepsza zabawa. Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie. Możliwości jest mnóstwo a naszym pociechom nigdy nie brakuje pomysłów i wyobraźni w kreowaniu oryginalnych świątecznych smakołyków. W końcu mają doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego uznania. Upieczono ciasteczek całe mnóstwo. Część została skonsumowana jeszcze podczas zdobienia, pozostałe ciasteczka tradycyjnie zostaną przekazane do ośrodka wychowawczego do Cyprzanowa jako prezent dla dzieci tam przebywających, tak by Im trochę osłodzić nadchodzące święta.