Kontrowersyjna budowa PSZOKa w Rudniku cd.

Kres dezinformacji już zbiera swoje żniwo. Do urzędu gminy co rusz zgłaszają się chętni rolnicy i właściciele nieruchomości z sołectw Rudnik i okolicznych wsi z ofertami swoich działek , z propozycjami długoterminowych dzierżaw pod potencjalny PSZOK. Jak widać pochopne było stwierdzenie, że mieszkańcy Rudnika przemawiają jednym głosem. Na kłamstwie i dezinformacji daleko się nie dojedzie. Czy dezinformacja mieszkańców była celowa? Czy mieszkańcy sołectwa Rudnik tak naprawdę wiedzieli przeciwko czemu protestowali? Rolnicy i prywatni inwestorzy świadomi nieszkodliwości PSZOKa dla mieszkańców i środowiska, proponują niejednokrotnie działki w bezpośrednim sąsiedztwie swoich gospodarstw w zamian za czynsz dzierżawny i zatrudnienie w ramach umowy cywilno prawnej. Doskonałe rozwiązanie na podreperowanie domowego budżetu. Z informacji mieszkańców sołectwa Strzybnik wynika, że radny ze Strzybnika jest również zainteresowany lokalizacją PSZOKa na terenie swojego sołectwa.