Spotkanie wyjazdowe DFK Szonowice.

W dniu 12 grudnia 2017r Zarząd Koła DFK Szonowice zorganizował dla swoich członków wycieczkę do gospodarstwa rybackiego „Rybaczówka” w Pstrążnej. Bliskość atrakcji, w okolicach przepiękny Kiermasz świąteczny w Rybniku, nastrajały do przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Podczas wycieczki mieliśmy okazję poznać pracę gospodarstwa w którym hoduje się dwa gatunki ryb słodkowodnych: karpia królewskiego oraz pstrąga. Ryby te są w kilku stawach gospodarstwa hodowane oraz odławiane i sprzedawane w lokalnym sklepiku w postaci surowych i wędzonych tuszek. Produkt jest zawsze świeży bowiem produkcja, w zależności od potrzeb rynku, regulowana jest na bieżąco. Gospodarstwo prowadzi również lokal gastronomiczny którego specjalnością jest smażony pstrąg. Jak zwykle wycieczka połączona z programem edukacyjnym oraz degustacją należały do wyjątkowo udanych. Zapobiegliwe gospodynie zrzeszone w kole zadbały także o słodki poczęstunek w postaci własnoręcznych świątecznych wypieków, nie obyło się bez grzanego wina i pachnącej gorącej kawy. Wyjazd był okazją do przedłożenia przez Zarząd rocznego sprawozdania z działalności koła, okazją do podziękowań, wręczenia upominków i paczek dla dzieci oraz złożenia życzeń świątecznych. Z pozdrowieniami świątecznymi do zobaczenia po Nowym Roku. Może spadnie wreszcie upragniony śnieg i wybierzemy się na planowany kulig.