Najpierw rezygnują z budowy PSZOKa, a potem zastanawiają się jak walczyć o tańsze opłaty śmieciowe?

Czyli „Mądry Polak po szkodzie”. Niedawno lokalna prasa pisała o 50 procentowych podwyżkach opłat za wywóz śmieci w naszej gminie. „Od nowego roku mieszkańcy gminy zapłacą miesięcznie, od osoby 12 zł. Do tej pory opłata wynosiła 8 zł.
Radni niechętnie, lecz przyciśnięci do muru musieli podnieść podatek śmieciowy. Jednocześnie zastanawiali się nad tym, jak sami mogą wpłynąć na oszczędności”. Radna z Rudnika proponuje „ścigać” tych zamożnych, którzy uchylają się od uczciwego płacenia. Choć mieszka na niewielkiej ulicy liczącej 17 domostw naliczyła aż osiem osób które mają unikać opłaty śmieciowej. Musimy dotrzeć z tym do ludzi, szczególnie, że za unikaniem opłat stoją często osoby zamożne apelowała podczas sesji rady gminy. Radzi wójtowi by  spróbować egzekwować należności po dobroci, tłumacząc, że unikanie tych opłat w rezultacie obciąża resztę mieszkańców gminy. Może wtedy zrobi się im niezręcznie przed sąsiadami? Ciekawe co na to najbliżsi sąsiedzi Pani radnej? Wójt wielokrotnie podkreślał, że budowa PSZOKa to inwestycja proekologiczna i z wszech miar potrzebna. Rezygnacja z budowy PSZOKa wpłynie znacząco na podwyżkę cen i jak zwykle się nie pomylił. Radni ulegli presji i skrajnym emocjom jakie towarzyszyły ostatnim komisjom i sesjom. Tak więc solidarnie płacić będziemy wszyscy mieszkańcy gminy za czyjeś fanaberie i nieuzasadnione obawy.
Jak podwyżka przedłoży się konkretnie na kwoty opłat:
Rodzina 2 osobowa dotychczas rocznie płaciła 192zł, od stycznia 2018 płacić będzie 288zł (96zł więcej)
Rodzina 3 osobowa dotychczas rocznie płaciła 288zł, od stycznia 2018 płacić będzie 432zł (144zł więcej)
Rodzina 4 osobowa dotychczas rocznie płaciła 384zł, od stycznia 2018 płacić będzie 576zł (192zł więcej)
Rodzina 5 osobowa dotychczas rocznie płaciła 480zł, od stycznia 2018 płacić będzie 720zł (240zł więcej)
Rodzina 6 osobowa dotychczas rocznie płaciła 576zł, od stycznia 2018 płacić będzie 864zł (288zł więcej)
Rodzina 7 osobowa dotychczas rocznie płaciła 672zł, od stycznia 2018 płacić będzie 1008zł (336zł więcej)
Rodzina 8 osobowa dotychczas rocznie płaciła 768zł, od stycznia 2018 płacić będzie 1152zł (384zł więcej)