Spotkanie członków DFK Szonowice

12 marca 2018 o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Szonowicach odbyło się pierwsze w tym roku zebranie członków DFK. Spotkanie stricte robocze, na którym omówiono plany koła na nadchodzące miesiące.
A co w tym roku wydarzy się w naszym kole mniejszości?

  • 6 października 2018 w Pietrowicach Wielkich odbędą się Dni Kultury Niemieckiej którego współorganizatorem będzie szonowickie koło DFK. Na powiatowym święcie mniejszości niemieckiej prezentować będziemy swoje stoiska, zorganizujemy wystawę, na scenie swoje umiejętności zaprezentują nasi najmłodsi. Będzie to dla nas duże wyzwanie organizacyjne;
  • Pod koniec maja tego roku planujemy organizację rodzinnego pikniku na sportowo;
  • Propozycje wycieczek i wyjazdów na ten rok są następujące: chlebowa chata, dream park i Koniaków; sztolnia Czarnego Pstrąga w Tranowskich Górach oraz pałac w Świerklańcu; w okresie jesiennym planujemy wyjechać na gorące kąpiele termalne do naszych południowych sąsiadów;
  • Tradycyjny piknik kartoflany na jesień to już sprawa oczywista dla wszystkich;
  • W planach jest projekt sportowy Nordic Walking lub rajd rowerowy – może wyjedziemy gdzieś poza Szonowice i okolice?

Dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych i przyjaciół Szonowic.