Zielone eko warsztaty w Szonowicach – znany już termin spotkania.

Pani instruktor zapodała dzisiaj, że warsztaty odbędą się w piątek 27 kwietnia 2018r o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej. Zapodała także, że znalazła ciekawe szkło. Zgodnie z propozycją sołtyski będziemy tworzyć artystyczne roślinne kompozycje zamknięte w słoiku, które ustawione na kuchennym parapecie będą cieszyć oko przez długie miesiące. I tak, pod okiem wprawnej instruktorki Basi będziemy tworzyć: tajemnicze ogrody, leśne wąwozy, wiosenne opowieści i polany owadożerców. Wszystko w miniaturze oczywiście. Ze sobą przynosimy fartuch oraz rękawiczki ogrodnicze. Organizator zapewnia szklane naczynie, podłoże, piasek, żwirek, drobne dekoracje oraz roślinki do nasadzeń. Jeżeli pogoda dopisze i będzie ciepło zajęcia odbędą się w plenerze. Udział w zajęciach jest częściowo odpłatny – zrzucamy się na poczęstunek i zakup roślinek po 10 zł od osoby, która chce własnoręcznie wykonać dla siebie kompozycję. Warsztaty organizujemy dla mieszkańców sołectwa Szonowice, dla naszych przyjaciół i gości. Z uwagi na konieczność zakupu odpowiedniej ilości materiałów obowiązują wcześniejsze zapisy u sołtysa. Podczas zapisów proszę także określić jaką kompozycję chcemy wykonać (sukulkenty, owadożercy, skalniaki, mchy i paprotki). Już dziś zapraszam. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje więc kolejność zgłoszeń. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.