W parafii Modzurów trwają ostatnie przygotowania do I Komunii Świętej

W najbliższą niedzielę 20 maja 2018r o godz. 10.30 odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji 12 dzieci przystępujących do I Komunii Św. oraz ich rodzin. Przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej wymaga wielu przygotowań, nie tylko ze strony dziecka, ale i jego rodziców. Różnice w ocenie tego okresu są duże. Mimo wielu związanych z tym obowiązków jest to cenny czas dla całych rodzin oraz parafii. Sakrament komunii to przede wszystkim przeżycie duchowe ale nie tylko, wymaga starannego zaplanowania, bo jest i nauka modlitw i katechizmu, trzeba wielu prób i spotkań, konieczne są także kwiaty do kościoła, przyjęcie, prezenty czy stroje. Teraz jesteśmy na finiszu i trwają już tylko próby generalne. Dzieci wszystkiego co najważniejsze uczyły się w szkole podczas lekcji religii, w domu, w rodzinie oraz podczas cotygodniowych spotkań na parafii. Komunie są w naszej parafii organizowane dość spontanicznie i w różnych terminach, a to nie ułatwia życia rodzicom. Trudno sobie zaplanować czas i jest problem z zarezerwowaniem lokalu. Oprawa Pierwszej Komunii musi być godna i odpowiednia. Rodzice ustalają wysokość składek na poszczególne rzeczy – alba, kwiaty do kościoła, fotograf, prezenty. Największym wydatkiem jest organizacja przyjęcia dla rodziny dlatego też w niektórych rodzinach  organizuje je w domu. Lokale są drogie i zajęte z dużym wyprzedzeniem. Szkoła, lekcje, kościół – napięta atmosfera, nerwowość to mamy już za sobą. Dziś pierwsza spowiedź, ostatnie w kościele dekoracje, a Wielki Dzień już jutro.  Godzina Zero zakończy maraton przygotowań. Bez względu na siłę więzi z Kościołem, w każdej rodzinie Komunia Święta to coś wyjątkowo podniosłego i niepowtarzalnego. To wielki dzień dla całej rodziny oraz parafii.