Co mogliśmy mieć u nas? W Krępie powstaje Centrum Promocji Lokalnych Produktów

A kolejna mała wioska – tym razem Boniewo, w liczącej około 5000 mieszkańców gminie Fajsławice realizuje swoje plany w zakresie budowy małego targowiska i centrum promocji lokalnych produktów. Taki pomysł mieliśmy jakiś czas temu u nas w Szonowicach. Batalia była ciężka, pomysł był krytykowany, adwersarze szydzili, sami nie proponując nic od siebie jako ewentualną alternatywę. Dziś możemy tylko patrzeć jak inni skorzystali z okazji, sięgnęli po środki unijne i wyprzedzają nas w rozwoju swojej infrastruktury.
Żeby nie być gołosłownym: „już we wrześniu podróżujący DK 17 będą mogli na targowisku w miejscowości Boniewo (gmina Fajsławice, woj. lubelskie) zaopatrzyć się w produkty lokalne, upiec chleb w tradycyjnym piecu, czy uwędzić mięso”. Gospodarze w ramach PROW otrzymali właśnie dofinansowanie na budowę targowiska wraz przebudową poszkolnego budynku na cele związane z promocją lokalnych produktów – informuje „Dziennik Wschodni”. Wartość zadania to prawie 1,3 mln zł, a dofinansowania 750 tys. zł. Na inkubator i centrum promocji LGD uzyskało z Urzędu Marszałkowskiego pół miliona złotych. Pozazdrościć tylko decydentów, którzy potrafili dostrzec okazję i nie kierowali się partykularnymi interesami. Może doczekamy takiej mentalnej zmiany lokalnych rajców choć druga taka okazja pozyskania tak dużej kwoty na inwestycje i rozwój pewnie już się nie trafi.
https://www.agropolska.pl/pieniadze/miliony-na-modernizacje-targowisk,1218.html
http://www.gp24.pl/strefa-biznesu/a/w-krepie-powstanie-centrum-promocji-lokalnych-produktow-i-remiza-zdjecia,13112902/