Powszechne i coraz częstsze zastosowanie glifosatu w rolnictwie. Czyli, niebezpieczny Roundup!!!

Przy tej ilości stosowanych pestycydów w 2025 roku co drugie dziecko będzie miało autyzm. Wszystkie nieorganiczne uprawy kukurydzy i soi w Stanach Zjednoczonych są nim spryskiwane, przez co napoje oraz słodycze słodzone syropem kukurydzianym, a także chipsy i płatki zbożowe, mające w swoim składzie wypełniacze sojowe, zawierają ten toksyczny związek. Genetycznie modyfikowana kukurydza i soja są głównym składnikiem pasz zwierzęcych, więc mięso, szczególnie wołowina i drób, również niepozbawione są glifosatu. Powszechną praktyką jest spryskiwanie pszenicy przed zbiorem, co oznacza, że ​​wszystkie nieorganiczne chleby i produkty pszenne także znajdują się na czarnej liście. Ilość glifosatu w każdym produkcie może nie być duża, ale skumulowany efekt (zwłaszcza przy tak dużej ilości przetworzonego pożywienia, jaką jedzą Amerykanie) może być katastrofalny.

Dlaczego glifosat jest groźny dla ludzi?

Roundup reklamowany jest jako skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny środek przeznaczony do niszczenia niechcianej roślinności. Bakterie, grzyby, algi, pasożyty i rośliny stosują siedmiostopniowy szlak metaboliczny, znany jako szikimowy szlak biosyntezy aminokwasów aromatycznych; glifosat hamuje ten szlak, powodując śmierć rośliny, dlatego jest tak skuteczny jako herbicyd.

Więcej: https://dziecisawazne.pl/przy-tej-ilosci-stosowanych-pestycydow-w-2025-roku-co-drugie-dziecko-bedzie-mialo-autyzm/