Gotowe kolejne osiedle z programu Mieszkanie Plus w gminie Jarocin

Tym razem klucze do nowych mieszkań otrzymało 120 rodzin. Warto przy tej okazji przypomnieć, że gmina Jarocin wybudowała (wraz z państwową spółką BGK Nieruchomości) pierwsze w Polsce osiedle – na prawie 100 mieszkań – z rządowego programu Mieszkanie Plus. Zostało ono oddane do użytku w kwietniu tego roku. Łącznie w gminie Jarocin powstanie – jeszcze w tym roku – 366 mieszkań w ramach tego programu, a następna, trzecia inwestycja, jest już na ukończeniu. Gmina szuka już lokalizacji dla kolejnych mieszkań. – Program cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że na dziś jest 1200 wniosków i te wnioski codziennie spływają do spółki – mówił podczas otwarcia drugiego osiedla Jerzy Wolski, prezes spółki JTBS .  Lokatorzy otrzymali do swej dyspozycji mieszkania o powierzchni 36 mkw. lub 55 mkw., wykończone „pod klucz” .  O tym, dlaczego Jarocin przystąpił do programu Mieszkanie Plus i na jakich zasadach go realizuje, napisał ostatnio obszernie portal ekonomiczny Narodowego Banku Polskiego – www.obserwatorfinansowy.pl, w artykule pt. „Samorządy chcą inwestować w Mieszkanie Plus”.
– Mieszkania są potrzebne głównie ludziom młodym, młodym rodzinom, które nie mają jeszcze historii zawodowej, nie mają w większości bogatych rodziców i nie stać ich na zakup własnego mieszkania – mówi Jerzy Wolski, prezes jarocińskiej spółki JTBS. – Dla nich największym problemem jest właśnie brak mieszkania. Dlatego to im przede wszystkim powinniśmy pomóc, zapewnić im dobre warunki na starcie, do rozwoju. Po to budujemy mieszkania czynszowe, zakładając, że tych młodych ludzi po jakimś czasie będzie stać na zakup własnego mieszkania. Wtedy zajmowane przez nich dotąd mieszkanie wynajmiemy kolejnej młodej rodzinie.  Przy tak  sprzyjającej polityce prorodzinnej nic dziwnego, że chętnych jest trzy razy więcej niż budowanych mieszkań. Dlatego miasto przymierza się do budowy kolejnych czynszówek…”  Szkoda, że nasi decydenci nie za bardzo rozumieją pojęcia społecznego kapitału.

Cały artykuł jest dostępny pod linkiem:

https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/samorzady-chca-inwestowac-w-mieszkanie-plus/