1 sierpnia pod Szonowicami płonęła ciężarówka

Straty oszacowano na ponad pół miliona złotych. Do wypadku doszło między Szonowicami, a drugim zjazdem do Ponięcic, na wysokości Dolędzina. We wczesnych godzinach porannych przewożąca beczki z lakierem ciężarówka zapaliła się z niewiadomych przyczyn. Kierowcy udało się odczepić ciągnik od płonącej naczepy gdzie pożar uszkodził niemal 40 dwustulitrowych beczek z lakierem. Do akcji gaszenia łatwopalnej substancji skierowano 10 zawodowych zastępów strażaków oraz druhów z OSP Modzurów i Rudnik. Na miejsce przybyli także strażacy z 4 plutonu chemicznego z Katowic. Akcja gaszenia oraz utrudnienia w ruchu na DK 45 trwały ponad 11 godzin. Strażacy grupy z Katowic przepompowali lakier z uszkodzonych beczek do pojemników zastępczych. Teraz wrak spalonej naczepy oraz pozostałości po spalonych beczkach z lakierem stoją na polu rolnika w Szonowicach. Jak już wcześniej podawaliśmy kierowca zdołał odczepić ciągnik i odjechać na bezpieczną odległość. Postępowanie w tej sprawie przekazano policji.