Budowa nowego ronda w Reńskiej Wsi

Jadący przez Reńską Wieś kierowcy zastanawiają się na szerokim zakresem robót drogowych na wysokości głównego skrzyżowania w tej miejscowości. Skrzyżowanie to przysparzało użytkownikom sporo problemów, często dochodziło tam do kolizji i wypadków. O konieczności wybudowania w tym miejscu ronda (skrzyżowania bezkolizyjnego) mówiło się już wiele, wiele lat. Nadszedł już ten czas, a my w Szonowicach możemy tylko pozazdrościć obwodnicy oraz nowego skrzyżowania o remoncie nawierzchni całej jezdni i poboczy nie wspominając. Z początkiem sierpnia krzyżówka zostanie w tym miejscu zamknięta na czas budowy ronda. Przebudowy DK45 odbywa się na sporym odcinku obejmującym miejscowości: Poborszowy-Większyce-Reńska Wieś. Roboty, a co za tym idzie utrudnienia mają potrwać do września br.

Materiał foto lokalna24.pl