Zarządca drogi DK 45 przygotowuje objazd w stronę Opola

Obecnie na wysokości Reńskiej Wsi trwają prace remontowe związane z przebudową i remontem kilkukilometrowego odcinka jezdni oraz poboczy.
Zarządca planuje kolejne remonty oraz przebudowę DK 45.
Tak będzie wyglądać objazd. Z początkiem sierpnia skrzyżowanie w Reńskiej Wsi zostanie zamknięte dla ruchu pojazdów. Wyznaczony będzie objazd. Kierowcy samochodów osobowych dają sobie radę, korzystając z bocznych dróg choć kierowani objazdem nadrabiają ogromny odcinek przez Lubrzę i Głogówek. Dojazd do Opola oraz wjazd na autostradę w kierunku Wrocławia wydłuża się o około pół godziny. Gorzej będą mieli kierowcy TIRór oraz samochodów ciężarowych. Jadąc w kierunku Opola warto wybrać drogę przez Januszkowice i Zdzieszowice, a nie jak sugeruje wykonawca przez Lubrzę.