Historyczna aleja brzozowa potocznie zwana „Brzozówką”

Powoli odzyskuje dawny charakter. Dziś zdobyłam bardzo stare zdjęcie Brzozówki czyli historycznego traktu wiodącego od drogi krajowej DK45 – do Brzeźnicy. Fotka pochodzi z okresu międzywojennego około roku 1920. Jakieś podobieństwo jest, tylko brzózek jakby ubyło. Prawdopodobnie żadna z brzóz uwiecznionych na fotografii do dnia dzisiejszego się nie ostała. Teraz dominują tu dęby, kasztanowce i jesiony. Władze gminy z dużą pomocą zakładu komunalnego co roku dokonują tu nasadzeń by odnowić aleję. Teren jest dość trudny – zimą wieją tu ostre i porywiste wiatry, w okresie wiosennym, mimo wielu zabezpieczeń, młode drzewka uszkadzają zające oraz jelonki. Z kilku posadzonych drzewek okresu dorosłego doczeka zaledwie jedno by po 80 – 100 latach cieszyć oko i zadziwiać okazałością. Może warto wziąść pod rozwagę i nasadzić to trochę brzozy by nawiązać do historii tego miejsca.