No i wreszcie nadszedł, a z nim??? Jak to we wrześniu bywa – wiele pytań….

Co przyniesie nowy rok szkolny 2018/2019?
Dla rodziców, nauczycieli, pracowników szkół i przedszkoli oraz uczniów to zawsze trudny czas. Z jednej strony nowy rok szkolny to okazja do spotkania kolegów, koleżanek, z którymi przez wakacje nie zawsze można było się zobaczyć, z drugiej strony rozpoczęcie roku szkolnego oznacza powrót do nauki i koniec wakacyjnej laby. Rodzice pierwszaków z niepokojem patrzą na swoje pociechy i zamartwiają się czy udźwigną ciężar uczniowskiego trudu. Ci, których prawie dorosłe ich dzieci opuściły bezpieczne mury małej wiejskiej szkoły niepokoją się czy aby nie wpadną w nieodpowiednie towarzystwo i nie zejdą na „złą drogę”. W szonowickiej szkole z dniem 3 września naukę podjęło niemalże stu uczniów. Zgodnie ze schematem otwarcie roku szkolnego poprzedziła msza. św. odprawiona w intencji całego szkolnego środowiska. Następnie wszyscy udali się do szkoły gdzie nastąpiło wręczenie tyt i pierwsze spotkania organizacyjne w klasach. Teraz już tylko rozkład jazdy czyli plan lekcji i można ruszać do przodu. Życzymy wielu dobrych ocen ale przede wszystkim zadowolenia, satysfakcji i radości z szkolnego etapu życia.