Zapraszamy na tradycyjne jesienne wydarzenia lokalne do Szonowic i okolic.

Wakacje się skończyły. Wszyscy, po dłuższych lub krótszych wojażach powrócili do domu. Zapraszamy więc na nasze tradycyjne jesienne wydarzenia lokalne.

15 wrzesień 2018 o 16.00 – święto bani i kartofla jak co roku na szkolnym boisku. Konkurs dań z dyni i ziemniaków, atrakcyjne nagrody i konkursy, ognisko, pieczenie kiełbasek, towarzyski mecz piłki nożnej. Wstęp wolny bez ograniczeń, goście mile widziani. Może w tym roku przy okazji świętowania ukisimy jakiś bonclok kapusty więc będą potrzebni chętni do deptania. Organizatorzy sołectwo i DFK Szonowice.

17 wrzesień o 17.00 zapowiadane wcześniej warsztaty odlewów z cementu. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona, wpisowe 10 zł od osoby, goście mile widziani. Zapewniamy materiały oraz pyszną kawę i domowe ciasto. Miejsce spotkania, prawdopodobnie sołtysowa chata. Organizatorzy sołectwo Szonowice.

23 wrzesień 15.00 rodzinny rajd rowerowy bezdrożami gminy Rudnik. Ciekawa wyprawa, opowieści historyczne o dziejach naszej Małej Ojczyzny, po drodze na pewno atrakcje. Kończymy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na szkolnym boisku. Oferta dla mieszkańców sołectwa Szonowice, członków DFK oraz wszystkich chętnych. Organizatorzy sołectwo i DFK Szonowice.

30 września 2018 r. o godz. 16:00 mamy zaproszenie od naszych sąsiadów z pobliskich Łubowic na świetny spektakl, przedstawienie teatralne noweli Jospha von Eichendorffa
pt. „Z życia nicponia” , które odbędzie się w Centrum Eichendorffa w Łubowicach przy ul. Zamkowej 1

6 października 2018 o godzinie 13.00 w Pietrowickim Centrum Wystawienniczym odbędą się Dni Kultury Niemieckiej. Oferta skierowana dla członków DFK oraz wszystkich chętnych gości. Współorganizatorem imprezy o zasięgu powiatowym jest koło DFK Szonowice. Zapraszamy.

Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam.
Sołtys wsi Szonowice Karina Lassakowa.