Czosnkowe ozdoby Alicji

Tradycyjne dożynki, Dzień Seniora oraz Jesienne święto dyni kartofla na stałe zagościły w kalendarzu imprez sołectwa Szonowice. Alicja Zaiczek – nasza mieszkanka oraz aktywna członkini lokalnego koła gospodyń co rusz inspiruje nas swoimi pomysłami na lokalne działania. Prócz lawendy w swoim gospodarstwie uprawia czosnek, z którego wyczarowuje nie tylko kulinarne rarytasy ale także piękne jesienne ozdoby.  Czosnek rośnie u nas dobrze, a w tym roku jest niezwykle dorodny. O jego walorach zdrowotnych można by napisać bardzo dużo. Znają go wszyscy czy to z literatury czy też z tradycji i przekazów naszych mam czy babć? Nasz polski, pięknie wybarwiony na różowo fioletowy kolor jest o niebo lepszy niż powszechnie dostępny chiński albo hiszpański. Nasza Alicja wyczarowuje z niego przepiękne wiązanki, bukiety i tradycyjne czosnkowe warkocze. Zainspirowani jej wyrobami nie wykluczamy zorganizowania w naszym sołectwie lokalnego kulinarnego święta czosnku, wszak jest to warzywo, które spotkać można niemalże w każdym przydomowym wiejskim ogródku.