Szonowiczanie na koncercie zespołu „Śląsk”

Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Rudnik Alojzego Pieruszki w dniu 21 września mogliśmy uczestniczyć w niezwykle barwnym i widowiskowym koncercie zespołu „Śląsk”. Wrażenia jak zwykle niezapomniane, ponadto wiele pozytywnych emocji i doznań.  „A to Polska właśnie” – to ponad 120 minut muzycznej uczty dwuczęściowego koncertu w wykonaniu kilkudziesięcioosobowego zespołu o ogromnych możliwościach wykonawczych. Pełny, stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę.  Zespół występuje nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. Idea działania Zespołu to przede wszystkim ukazywanie bogactwa źródeł kultury śląskiej  oraz innych regionów kraju. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych. Zespół jedyny w swoim rodzaju. Mogliśmy i my podziwiać i delektować się koncertem gdzie przeważającą część programu stanowiły kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny. Na scenie pojawiły się niezwykłe układy choreograficzne w przepięknej i barwnej oprawie strojów ludowych z różnych regionów Polski.  Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w kulturze narodowej na najwyższym światowym poziomie.