Jak nie zmarnować wyborczego głosu…..

Wybory już wkrótce. Warto zadbać by nasz głos był ważny. 
Dajmy kredyt zaufania tym, którzy go nie zmarnują. Zaufajmy wieloletniemu i skutecznemu społecznemu działaczowi, a obecnemu Wójtowi naszej Gminy – Alojzemu Pieruszka, który w sposób odpowiedzialny pragnie przekazać urząd godnemu następcy. Wybór nowego włodarza gminy na kolejną 5letnią kadencję jest w naszych rękach. 

Radny to nasz bezpośredni reprezentant w gminie. Niech to będzie osoba, która dała się poznać jako dobry gospodarz i sąsiad, która podejmuje, wspiera cenne inicjatywy i angażuje się na rzecz naszej miejscowości. Osoba, która zna problemy społeczności, w której mieszka. Jest obecny na naszych wspólnych spotkaniach, zebraniach czy imprezach.
Nie patrzy na zysk, a swój czas potrafi poświęcić na wspólne działania.

Wójt niech będzie sprawnym i nowoczesnym menadżerem, który sprawnie zarządza, ma zapał, potencjał, a dzięki swoim umiejętnościom negocjacyjnym i handlowym będzie skutecznie dbał o interesy całej gminy w powiecie, województwie, a jak trzeba to i w ministerstwie. Niech to będzie osoba o odpowiednim wykształceniu, które nie będziemy się musieli wstydzić. Osoba, której zdolności i naturalne przymioty zachęcają innych i zapalają do działania.

Niech to NIE będzie człowiek pokroju przysłowiowego Burka czy Reksia, który szarpie szynkę i stara się brylować w mediach. Niech to będzie stonowany dyplomata, wprawny negocjator i osoba prezentująca pewien poziom.

Pamiętajmy – skuteczność jest miarą naszej przydatności, 
a nie poziom decybeli jakie emitujemy….