Szonowickie koło gospodyń – plany na przyszłość …..

Na spotkaniu gospodyń, które miało miejsce 8 października wiele się mówiło o minionych wydarzeniach oraz przyszłych planach. Szefowa Barbara Kawik krótko podsumowała udział koła w powiatowym święcie mniejszości niemieckiej gdzie gospodynie gościły przybyłych tradycyjnym chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, a na stoisku prezentowały czosnkowe ozdoby oraz lawendowe dekoracje. W planach na bliższą przyszłość – dzień profilaktyki zdrowia organizowany 10 listopada br. w szkole w Szonowicach. Eksperci zaprezentują prelekcję nt. profilaktyki raka piersi. Organizatorem projektu jest KGW Szonowice, beneficjentami zaś wszystkie zainteresowane kobiety z terenu Gminy Rudnik. Na organizację pozyskano środki sponsorów, program swoim patronatem objął także Wójt Gminy Rudnik – Alojzy Pieruszka. Dla KGW z Szonowic organizacja projektu, w którym udział weźmie około 100 osób, jest dużym wyzwaniem organizacyjnym. Kolejnym z planowanych przedsięwzięć jest udział w tradycyjnym kiermaszu bożonarodzeniowym, na który gospodynie przygotują całe stosy świątecznych wypieków oraz swojski makaron. Już dziś zapraszamy do Szonowic.