Postaw na profilaktykę i żyj jak chcesz!

KGW ,, Wioskowe Trio” z siedzibą w świetlicy szkolnej w Szonowicach dnia 10.11.2018( sobota ) o godz. 14:00 przeprowadzi akcję integracyjno-szkoleniową dotyczącą nowotworu piersi dla wszystkich mieszkanek z terenu Gminy Rudnik. Spotkanie będzie poświęcone szerzeniu wiedzy o nowotworze piersi, które przyczynia się do zmniejszenia ilości zachorowań, a także wykryciu raka we wczesnym jego stadium. Każda kobieta powinna znać czynniki ryzyka – przyczyny rozwoju raka piersi, by móc zmienić, zmodyfikować swój tryb życia lub w ostateczności podjąć leczenie. Życie w nieświadomości daje złudne przekonanie, że choroba ta nas nie dotyczy. Dlatego chcemy zaprosić na to wydarzenie wszystkie mieszkanki naszej gminy jak i osoby zewnątrz, k t ó r e będą miały chęć zapoznania się z tym problemem. Plakaty ze szczegółowym harmonogramem imprezy ukażą się w najbliższym czasie na terenie całej gminy. Osoby zainteresowane prosimy o zdeklarowanie swojej obecności do 31.10.2018 u sołtysów swoich wsi lub pod nr tel: 666030450; 507199062.