Konkurs pn. „Dama z Niepełnosprawnością”

Ideą konkursu jest promowanie niezwykłych kobiet, które mimo zmagania się z niepełnosprawnością osiągają życiowe sukcesy, realizują pasje, są inspiracją, oparciem i wzorem dla innych. Organizowany przez Posła ku Ojrôpyjskimu Parlamyntôwi od 2002 roku konkurs skierowany jest do organizacji i osób z województwa śląskiego, działających na rzecz aktywnego życia kobiet z niepełnosprawnościami. Wyróżnione Panie zostaną uhonorowane tytułem, pamiątkowym dyplomem i nagrodą rzeczową, wręczoną podczas uroczystej Gali Lady D 2018, zaplanowanej na początek grudnia, w ramach obchodu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Spośród laureatek powiatowych zostaną wyłonione następnie Lady D. Województwa Śląskiego w takich kategoriach jak: kultura i sztuka, sport, zaangażowanie społeczne, kariera zawodowa i dobry start. Osobiście spisałam historię jednej z mieszkanek naszego sołectwa, zaraz idę po jeden jej podpis i wysyłam pracę konkursową. Nawet jak nie ugramy tytułu i nagrody to praca pozostaje na papierze ku pamięci potomnych. Na razie pozostaje życzyć sobie i przyszłej laureatce POWODZENIA!!!