Wszystkich Świętych wspominamy……

1 listopada Kościół wspomina „wszystkich świętych”, czyli tych, którzy już zostali zbawieni. Dzień następny, czyli 2 listopada, jest natomiast dniem w którym Kościół modli się za wszystkich zmarłych. O ile Wszystkich Świętych jest dniem uroczystym i bardzo radosnym, o tyle Zaduszki są dniem refleksji nad przemijaniem ludzkiego życia. Jest to czas specyficzny w całym roku, czas zadumy i refleksji, czas gdy wspominamy Tych, którzy odeszli, których nie ma już z nami. Jeszcze wczoraj spotykaliśmy ich podczas spaceru, w kościele czy w kolejce w przychodni. Odeszli na zawsze zabierając z sobą cały bagaż doświadczeń, wspomnień, niebanalnych opowieści sprzed lat. Koniec nie ma drugiego życia, nie ma powtórki, nie ma powrotu czy możliwości cofnięcia choćby jednej minuty. Jedną z takich osób, która żyła wśród nas, a która na zawsze pozostanie w pamięci parafian jest z pewnością Ks. Józef Krzeptowski – wieloletni proboszcz modzurowskiej parafii. Aż trudno uwierzyć, że nie ma Go już wśród nas prawie półtora roku. Ks. Józef zmarł 5 lipca br. w wieku 86 lat. Uroczysty pogrzeb miał miejsce 10 lipca 2017r z udziałem wielu gości i parafian. Ku pamięci potomnych pozostała niepozorna mogiła usadowiona w sąsiedztwie grobu Ks. Augustyna Strzybnego. Życzeniem Ks. Józefa było by na Jego grobie usadowiona została replika krzyża z Górującego nad Tatrami, Giewontu. To będzie nam wszystkim przypominać góralski temperament i hardego ducha kapłana, który przybył do nas spod „samjućkich Tater”!