Kilka wspomnień byłej mieszkanki Szonowic.

Rok 1978 lub 1979 impreza Mikołajkowa w Wiejskim Domu Kultury w Szonowicach. Pan Karol Zaczek Kierownik WDK i mała Tereska Malik nieśmiało wyciągająca rączki po prezent. Wspomnienia wspaniałe, wtedy życie kulturalne wsi toczyło się w tym właśnie miejscu. Dziękujemy za bezcenne fotki mające już dziś wartość historyczną. Nie wiem tylko kto to ta dziewczynka w tle? Chyba to Mariola Fojcik z Szonowic.

 

 

 

 

 

 

 

To jest chyba rok 1988. Uczniowie zebrani na placu przy szkole podstawowej w Szonowicach. Następuje uroczyste przekazanie sztandaru. Opuszczająca mury szkoły ówczesna klasa ósma przekazuje sztandar następcom. Teresa Malik, Bogdan Stępiński i Lila Van Dooren, a z drugiej strony Karina Hellebrandt (Lassak), Robert Górecki i Iwona Filocha. Co za powaga sytuacji – hymn, sztandar, szarfy, stroje galowe. W tle rozpoznaję dwie twarze: Anka Janiczko i Sylwia Michna.