Co u Naszej Klaudii?

Jak Państwu wiadomo, po ciężkiej chorobie i amputacji nogi Klaudia nie mogła sprawnie funkcjonować w środowisku. Dzięki dobrej woli wielu osób udało się zakupić kosztowną protezę. Nowoczesna proteza, wiele godzin ciężkiej rehabilitacji, ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny, a także wsparcie ze strony najbliższych i przyjaciół zaowocowały tym, że dziś Klaudia chodzi jak pełnosprawna osoba. Niestety proteza oraz jej integralne elementy zużywają się w bardzo szybkim tempie co stale generuje koszty. Klaudia jest pod stałą opieką specjalistów protetyki w Tarnowskich Górach. Fundacja Jaśka Meli przyjęła Klaudię pod swoje skrzydła i dała możliwość zbiórki środków finansowych w ramach 1%. Dzięki hojności i dobrej woli podatników, w ramach odpisu, udało się zebrać 2700zł. Kwota ta w najbliższym czasie zostanie rozliczona w ramach bieżącej naprawy zużywających się elementów protezy. Klaudia Koszany to nietuzinkowa osoba, której życie od samego początku nie szczędzi doświadczeń i trudu. Ma obecnie 45 lat. We wczesnych latach dziecięcych uległa wypadkowi, w wyniku którego została dotkliwie poparzona. Pomimo tego, że nie posiada w pełni sprawnych palców rąk i nóg, wykonuje wiele codziennych czynności, pomaga starszym rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa domowego, jest osobą o wielkim sercu i ogromnym zaangażowaniu społecznym. Jej pracowitość, determinacja i życiowy optymizm może zawstydzić niejednego pełnosprawnego marudera. 17 maja 2017 roku, na skutek ciężkiej infekcji, amputowano jej prawą nogę na wysokości podudzia. Dzięki solidarności rodziny, przyjaciół i sąsiadów Klaudii udało się sfinansować protezę. Jednak w dalszym ciągu Klaudia potrzebuje wsparcia finansowego aby opłacić rehabilitację i wrócić do aktywnego sposobu życia jaki prowadziła. W ostatnim czasie jej osoba, postawa życiowa zostały zgłoszone do konkursu pn. „Dama z Niepełnosprawnością”. Życzymy jej wiele, wiele zdrowia oraz mnóstwo życiowego optymizmu i uśmiechu na co dzień.