Agros Wrońscy maszyny i ciągniki New Holand

POMOGĄ  NA KAŻDYM POLU
takie hasło przyświecało założycielom firmy Agros-Wrońscy od samego początku. A wszystko zaczęło się w 1991 roku w Strzelcach Wielkich.

Jan Wroński z żoną Marią oraz jej brat – Kazimierz Zięba otwierają przedsiębiorstwo handlujące maszynami rolniczymi. Firma startuje z dwiema umowami podpisanymi z producentami maszyn rolniczych: AGROMET-FAMAROL SŁUPSK oraz AGROMET-UNIA GRUDZIĄDZ.

Maszyny do sprzedaży są ładowane ręcznie. Dopiero po roku działalności Jan Wroński kupuje używany dźwig załadunkowy Star 28. Kilka miesięcy później również używany samochód marki Żuk. Z taką flotą samochodową firma w 1992 roku osiąga milion złotych przychodów ze sprzedaży.

3 lata później siedziba firmy z domu rodzinnego małżeństwa Wrońskich przenosi się do budynków po byłym Państwowym Ośrodku Maszynowym w Strzelcach Wielkich przy ulicy Częstochowskiej 3. W tym samym czasie z firmy odchodzi Kazimierz Zięba.

Od 1995 roku, gdy spółka otrzymała pierwsze wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w sprzedaży ciągników URSUS, na ręce zarządu firmy posypały się nagrody. Dwukrotnie Gazele Biznesu, Diamenty Forbsa, Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za najlepszą obsługę serwisową oraz najlepszą sprzedaż części zamiennych Firma New Holland przyznała firmie ze Strzelec. Wyróżnienia a ostatnio brązowy kłos dla Dealera Roku 2011.

Agros-Wrońscy to prawdziwie rodzinna firma. Syn Marii i Jana – Marcin jest dyrektorem zarządzającym. Jego żona Katarzyna również angażuje się w pracę w spółce. Obowiązki dyrektora do spraw technicznych są po stronie kolejnego syna – Tomasza, który odpowiada również za funkcjonowanie serwisu i sklepu z częściami oraz za dział maszyn budowlanych. Promocją i marketingiem zajmuje się córka Justyna Hołyś. Jej mąż Marcin także wspiera rodzinne przedsiębiorstwo. Wielu innych członków rodzin Marii i Jana również od lat pracuje na rzecz dealera nowoczesnych maszyn rolniczych.

Dziś Agros-Wrońscy współpracują z najważniejszymi krajowymi i zagranicznymi producentami maszyn i urządzeń rolniczych. Są to miedzy innymi: New Holland, Unia Group, Kongskilde, Hardi, Kuhn, Metal-Fach, Pomot Chojna, Expom, Pom Augustów, Weidemann i Petronas.

Firma z siedzibą w Strzelcach Wielkich ma swoje filie również we Wróblewie i w Szonowicach.

Od wielu lat firma słynie ze specjalnej formuły spotkań ze swoimi klientami. Kilkadziesiąt razy rocznie organizując pokazy polowe na polach rolników, którzy testują kolejne maszyny partnerów dealera.

 

http://www.agros-wronscy.pl/index.php/media-o-nas/43-articles/546-article-39