sołtys i władze sołectwa

Sołtys i władze sołectwa

Sołtys stoi na czele sołectwa i reprezentuje swoich mieszkańców. Ma prawo uczestniczenia w sesjach Rady Gminy.  Do jego obowiązków należy pobór podatków lokalnych oraz innych określonych prawem. Do najważniejszych zadań sołtysa należy zwoływanie zebrań sołeckich.  Do najważniejszych zebrań należy to, podczas którego decyduje się o wykorzystaniu funduszu sołeckiego.

Sołtysem Sołectwa Szonowice, drugą kadencję jest Karina Lassak. Silna siłą swoich mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

Członkami Rady Sołeckiej są:
Iwona Fulneczek Przewodnicząca Rady Sołeckiej. Kobieta nietuzinkowa, wspaniała matka i żona o silnym charakterze i niezłomnej sile woli. Osoba, na której zawsze można polegać, odważna i zdeterminowana.

 

 

 

 

 

 

Marek Czekała, urodzony i świetnie zorganizowany społecznik dla którego największa wartość to rodzina.  Złota rączka, wyczaruje wszystko na zawołanie, zupę z gwoździa ugotuje. Wspaniały gospodarz i niezastąpiony fachowiec.

 

 

 

 

 

 

 

Klaudia Koszany, zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii. Ma jej tyle, że może nią obdzielić wszystkich dookoła. Choć sama doświadczyła w życiu wiele trudności i przeciwności nigdy nie szczędzi sił i serca dla innych. Zawsze można na niej polegać.

 

 

 

 

 

 

Jerzy Koszany. Jego energia i poczucie humoru udzielają się wszystkim dookoła. Potrafi rozbawić nawet najbardziej niemrawe towarzystwo. Gdy jest robota nigdy nie odmówi pomocy, zawsze można na niego liczyć czy pogoda czy niepogoda. Społecznik, nigdy niczego nie przelicza na pieniądze.

 

 

 

 

Irena Karnz. Pracowita i zaradna matka i żona. Pełna werwy i kreatywności, ma wspaniałe pomysły i zmysł organizatorski.

 

 

 

 

Aleksandra Kremzer. Lubiana przez dzieci pani pedagog. Kiedy nie wejść do świetlicy zawsze ma głowę pomysłów i ręce pełne roboty. 

 

 

 

 

 

 

Ewa Schink.  Uśmiechnięta i pełna dobrej energii, jej zapał do pracy jest niczym wulkan. Uwielbiana przez najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa, na dzieci działa jak magnes. Wciąż wymyśla nowe zabawy, zagadki i gry.  Z nią nie można się nigdy nudzić. Rozkręci każdą imprezę.

 

 

 

 

 

 

Poprzednim sołtysem był Jan Chrubasik – przykładny gospodarz i dobry organizator wiejskiego życia.

Radną sołectwa Szonowice jest Teresa Neblik najlepsza radna na świecie! Serce na dłoni, otwarty umysł i niebywała umiejętność słuchania. Niezwykle empatyczna i pomocna w każdej sytuacji. Ostatnio odkryliśmy także jej talent do rysunków. Zawsze uważaliśmy, że ma wiele zdolności.

 

 

 

 

 

 

Najważniejszym organem decyzyjnym we wsi jest zebranie wiejskie.